کتاب صوتی شوخی‌های کیهانی
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی شوخی‌های کیهانی

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 18,000 تومان
+ 2000 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنوید
کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

شوخی با فیزیک

ایتالو کالوینو در کتاب «شوخی‌های کیهانی» به شیوه همیشگی در نگارش‌هایش به شکلی طنزگونه مسایل علم فیزیک و روز را مطرح کرده و به شوخی با این مسائل جدی پرداخته که منجر به بیدار شدن دیدگاه متفاوتی نسبت به علم فیزیک در انسان می شود. مسائلی نظیر مباحث نشانه شناسی، فرم و ساختارگرایی، تکامل و نظریه فرگشت، نظریه مه‌بانگ و بسط و انبساط سیارات و اجرام آسمانی در فضا، عدم قطعیت و فیزیک کوانتومی و به دنبال آن قوانین متفاوت و نامتعارف زیرهسته ای و ... که همه این‌ها گرچه در ابتدای امر در حد یک نازک اندیشی و شوخی کوچک جلوه می کنند ولی در بطن خود تلخی عمیق ناشی از واقعیت بیرونی زندگی بشری تحت ذره بین دید بی تعارف علم‌گرا را به دنبال دارند که در انتهای هر یک از داستان‌ها به‌شدت تحیر مخاطب و خواننده خود را بر می‌انگیزد و او را با همه محدودیت‌­هایش محصور در وضع بشری تنها می‌گذارد.

«فقط همینایی که گفتم ما در مرز انفجار بودیم؛ اما ناگفته نماند که تمام خرت و پرت‌های عالم رو تو خودمون جمع کرده بودیم. تمام ماده‌های که قرار بود در خدمت تشکیل جهان قرار بگیره الان در چنین وضع بی‌مصرف و فشرده‌ای قرار داشت که نمی‌تونستی بگی کدومش قراره بعدا جزو نجوم بشه (مثلا نواختر آندرومدا) یا کدومش قراره تو جغرافی قرار بگیره (مثل وسگوس) یا تو شیمی (مثل بعضی از ایزوتوپ‌های بریلیوم). تازه ناگفته نماند که ما همش دقی می‌خوردیم به وسایل خانه‌ی خانواده ززو: تخت‌های اردویی، ...»

ایتالو کالوینو نویسنده‌ای وسواسی

ایتالو کالوینو در سال 1923 در کوبا متولد شد. پدر و مادر وی گیاه‌شناس بوده و این هم‌زیستی با طبیعت و گیاهان منجر به شناخت دقیقش از گیاهان و محیط زیست شد. از این رو طبیعت‌گرایی در آثار کالوینو به چشم می‌خورد.

وی بعد گذراندن پنج سال از عمر خود در کوبا به ایتالیا بازگشته وتا هجده سالگی در سان‌رمو بود سپس به تورین رفت و به نهضت مقاومت ایتالیا در جنگ جهانی دوم و پس از آن به حزب کمونیست پیوست. وی بعد از اتمام تحصیلات خود در رشته ادبیات به همکاری با روزنامه محلی حزب کمونیست لونیتا پرداخت. در همین سال کتاب «راه لانه‌ی عنکبوت» را منتشر کرد و این کتاب جایزه «ریچنه» را برای او به همراه داشت و سبب آشنایی وی با نویسندگان به‌نام ایتالیا شد. در دهه پنجاه کالوینو به نوعی تخیل ادبی‌تر نزدیک به حکایت‌های پندآمیز گرایش پیدا کرد که در آن هجو اجتماعی و سیاسی با تفننی طنزآمیز همراه است.

کالوینو در مصاحبه با مجله «فرانس ریویو» در مورد شیوه نوشتن خود چنین می‌گوید:

«با خودکار می‌نویسم و خیلی خیلی اصلاح می‌کنم. باید بگویم بیشتر از آن‌که بنویسم خط می‌زنم. وقت صحبت کردن برای یافتن واژه در ذهنم به شکار می‌روم، هنگام نوشتن هم همین مشکل را دارم. کلمات بسیاری اضافه و مدام ابرو باز می‌کنم، آن‌قدر ریز می‌نویسم که گاهی خودم هم نمی‌توانم دست‌خط خودم را بخوانم. به همین دلیل از ذره‌بین استفاده می‌کنم تا ببینم چه نوشته‌ام.»

کالوینو سه گانه‌اش

کالوینو در سال‌های 1951 تا 1957 سه گانه خود را با نام «نیاکان ما» که شامل «بارون درخت نشین»، «ویکنت شقه شده»، «شوالیه ناموجود» را به رشته تحریر در آورد. در این کتاب‌ها هر سه شخصيت فراواقعي است. رمان با روالی خطی انسان‌هایی را در آن ترسیم می‌کند که کاملا ملموس و قابل درک هستند اما با موجودیتی ورای واقعیت.

کالوینو و آثار شاخص قرن بیستم ایتالیا

کالوینو آثار بی‌شماری را از خود برجای گذاشته که آثار شاخص قرن خود بود که می‌توان به مورچه آرژانتینی، افسانه‌های ایتالیایی، چه کسی در دریا مین کاشت، سوداگری در ساخت و ساز، مارکو والد، کاخ سرنوشت‌های متقاطع، شهر نامرئی و ... اشاره کرد.


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
343,505 مگابایت
06 ساعت 24 دقیقه
فصل اول: دوری و نزدیکی ماه - بخش اول
24,504 مگابایت
27 دقیقه
فصل اول: دوری و نزدیکی ماه - بخش دومبخش 01 قسمت 02
20,201 مگابایت
22 دقیقه
فصل دوم: سپیده‌دمان
27,908 مگابایت
30 دقیقه
فصل سوم: نشون به اون نشون، تو فضا
26,336 مگابایت
29 دقیقه
فصل چهارم: همگان در یک مکان
13,123 مگابایت
14 دقیقه
فصل پنجم: بی‌رنگی
27,801 مگابایت
30 دقیقه
فصل ششم: بازی را پایانی نیست
18,873 مگابایت
21 دقیقه
فصل هفتم: دایی آبزی (یا دایی آبی)
33,662 مگابایت
37 دقیقه
فصل هشتم: چقدر شرط ببندیم؟
13,416 مگابایت
15 دقیقه
فصل نهم: دایناسورها - بخش اول
22,895 مگابایت
25 دقیقه
فصل نهم: دایناسورها - بخش دوم
24,606 مگابایت
27 دقیقه
فصل دهم: فرم فضا
20,002 مگابایت
22 دقیقه
فصل یازدهم: سالیان نوری - بخش اول
18,733 مگابایت
20 دقیقه
فصل یازدهم: سالیان نوری - بخش دوم
18,643 مگابایت
20 دقیقه
فصل دوازدهم: مارپیچ - بخش اول
21,297 مگابایت
23 دقیقه
فصل دوازدهم: مارپیچ - بخش دوم
20,055 مگابایت
22 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران