کتاب صوتی پدرو پارامو
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی پدرو پارامو

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 16,000 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنویدکتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

سفر در زمان

برخی از کتاب‌ها به گونه‌ای توسط نویسنده نگاشته می‌شوند که خود را به رخ مخاطب کشیده و او را وا می‌دارد که، بارها و بارها به سراغش رفته و آن­‌را بخواند و البته در هر بار خواندن، ابعاد جدیدی از ساختار کتاب را کشف و در آن تعمق کند. «پدرو پارامو» نیز در این دسته می‌گنجد. «پدرو پارامو» کتابی است شاعرانه که بی‌عدالتی را نشان می‌دهد. نویسنده با رفت و آمد بسیار در گذر زمان مخاطب را کنجکاو می‌کند. «خوان رالفو» به کمک رئالیسم جادویی مخاطب را به دوران اقتدار فئودالی پیش از انقلابِ مکزیک برده و به شکلی تازه آن را به تصویر می‌کشد.

سفر به کومالا

«خوان پرسیادو» پسری جوان که به سفارش مادرش به شهر کومالا سفر می‌کند تا پدر خود را یافته و حق خود را از او طلب کند. با ورود به شهر و برخورد با آدم‌های معدودی که در شهر وجود دارند به چیزی‌های عجیبی در مورد این شهر پی می‌برد که شالوده­‌ی داستان را می‌سازد و از دریچه‌­ی ذهن «خوان پرسیادو» بیان می‌شود.

«- روح تو چی می‌گی؟ فکر می‌کنی کجا رفته باشه؟

حتماً اون بالا روی زمین سرگردونه. مثل تمام روح‌های دیگه دنبال کسانی می‌گرده تا براش دعا کنن. فکر می‌کنم به خاطر کارهای بدی که کردم از من بیزاره. اما این موضوع دیگه ناراحتم نمی‌کنه. من از همه­‌ی دردهایی که به جونم می‌انداخت نجات پیدا کردم. اوقاتَ‌مو سر همه چیز تلخ می‌کرد حتی در این مورد که نمی‌تونستم شکم‌مو سیر کنم و شب‌ها رو برام تحمل ناپذیر می‌کرد. شب‌هایی که از افکار ترسناک پر بود: فکر و خیال لعنت شده‌ها و از این چیزها...»

مارکز و رولفو

  گابريل گارسيا ماركز در وصف این کتاب چنین گفته است:

«بعد از نوشتن چهار كتاب اول، به عنوان يك رمان­‌نويس احساس كردم كه متوقف شده‌ام و كشف كتاب پدرو پارامو در سال 1961 زندگي مرا تغيير داد و مسير تاليف شاه‌كار صد سال تنهايي را به من نشان داد و هموار كرد.»

ماركز درباره‌­ی تمام آثار انتشار يافته رولفو من حيث­‌المجموع مي­‌گويد:

«نوشته هايي كه به 300 صفحه هم نمي‌رسند و معتقدم به همان حجم و ماندگاري آثار سوفوكل است.»

مهم‎ترین نویسنده­‌ی آمریکای لاتین

«خوآن نپوموسنو کارلوس پرز رولفو ویزکاینو» معروف به «خوان رالفو» در سال 1917 در آپلکوی مکزیک در خانواده‌ای زمین‌دار دیده به جهان گشود. وی در کودگی شاهد خشن‌ترین جنگ مذهبی کاتولیکی بود و در این جنگ پدرش و دو عمویش کشته شدند و در ده سالگی مادرش را نیز از دست داد. وی بعد از مرگ مادرش به پرورشگاه سپرده شد و چهار سال در آن‌جا بود.

خوآن رولفو از سال ۱۹۴۰ آغاز به نگارش کتاب کرد و اولین رمانش را از بین برد. او در سن ۳۵ سالگی کتاب «دشت سوزان» را که متشکل از 15 داستان کوتاه بود، منتشر کرد که در آن چشم‌اندازی بی‌رحمانه از دنیای پیرامونش نمایش می‌دهد. وی در سال 1955 کتاب «پدرو پارامو» را منتشر کرد که در ادامه به 18 زبان نیز ترجمه شد.

وی پس از انتشار این دو اثر عملاً داستان‌نویسی را کنار گذاشت ولی با پایه‌گذاری مجله­‌ی «پان» و فیلم‌نامه‌نویسی برای سینما و تلویزیون، هم‌چنان چهره­‌ی اصلی جهان ادبی مکزیک باقی‌ماند. با همکاری کارلوس فوئنتس و گابریل گارسیا مارکز یکی از بهترین فیلم‌نامه‌هایش به نام «El Gallodoro» را نوشت که فیلمی از آن در سال ۱۹۶۴ ساخته شد.

وی در سال‌های پایانی زندگی، به سرطان ریه مبتلا شد و در ۷ ژانویه ۱۹۸۶ به علت حمله­‌ی قلبی درگذشت.

صدای عدالت

موسسه­‌ی فرهنگی آوانامه با همکاری نشر آفرینگان اقدام به صوتی کردن کتاب «پدرو پارامو» کرده است. استاد علی دنیوی ساروی با صدای زیبا و شخصیت‌پردازی استادانه کتاب را خوانش کرده و یحیی محسن‌پور با میکسی زیبا مخاطب را با شخصیت اصلی داستان همراه می‌کند و او را به شهر کومالا می‌برد.


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
239 مگابایت
04 ساعت 39 دقیقه
بخش 01
29 مگابایت
31 دقیقه
بخش 02
20 مگابایت
22 دقیقه
بخش 03
19 مگابایت
21 دقیقه
بخش 04
15 مگابایت
17 دقیقه
بخش 05
23 مگابایت
25 دقیقه
بخش 06
25 مگابایت
28 دقیقه
بخش 07
21 مگابایت
23 دقیقه
بخش 08
23 مگابایت
25 دقیقه
بخش 09
16 مگابایت
18 دقیقه
بخش 10
16 مگابایت
17 دقیقه
بخش 11
19 مگابایت
20 دقیقه
بخش 12
29 مگابایت
32 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران