کتاب صوتی مسخ
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی مسخ

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 10,000 تومان
+ 1000 تومان اعتبار هدیه
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی
بخش هایی از کتاب را بشنویدکتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

عصر سوسک

گاهی کتابی را می‌خوانیم و ساعت‌ها بعد از این که کتاب را تمام می‌کنیم در دالان‌های ذهن خود با واژه واژه کتاب درگیر می‌مانیم. کتاب «مسخ» هم از آن دست کتاب‌هایی‌ست که واژگانش در روح و روان انسان رسوخ کرده و او را به فکر وامی‌دارد. این کتاب سرگذشت جوانی است که وقتی صبح از خواب بیدار می‌شود خود را به شکل یک حشره چندش‌آور می‌بیند. کافکا در این کتاب ناتوانی انسان را در مواجه با تغییرات محیطی به تصویر می‌کشد و مشکلات اجتماعی و روانشانسی حاکم بر جامعه را در قالب خانواده گره‌گوار نشان می‌دهد.

کتاب«مسخ»  یک داستان نمادین اغراق آمیز است که مضامینی چون کم‌رنگ شدن انصاف و محبت، حتی از سوی افرادی بسیار نزدیک مانند خانواده (که چنین انتظاری از آن‌ها نمی‌رود) و ناامیدی و سرگردانی انسان در این شرایط را به تصویر می‌کشد‌.

بخشی از کتاب

«گره‌گوار طرف غروب از خواب سنگینی که مانند مرگ بود، بیدار شد. بر فرض هم که مزاحم او نمی‌شدند، بی‌شک دیرتر از این بیدار نمی‌شد؛ زیرا به حد کافی استراحت کرده بود. معهذا به‌نظرش آمد که خواب او از صدای پاهای خفی و صدای محتاط کلید در قفل در دالان مغشوش شده بود. انعکاس روشنایی تراموای برقی روی سقف و بالای اثاثه، لکه‌های رنگ پریده‌ای اینجا و آنجا می‌گذاشت؛ ولی آن پایین که منطقه‌ی گره‌گوار بود، تاریکی شب فرمانروایی داشت. برای این که از جریان وقایع باخبر بشود، آهسته به سوی در رفت و با ....»

کافکا و سبک فراواقع‌گرایانه

فرانتس کافکا متولد 3 ژوئیه 1883 در شهر پراگ کشور چکسلواکی به دنیا آمد. پدر وی تاجر یهودی مستبد و جاه‌طلب و مادرش زنی متعصب بود. کافکا کودکی بود که در محیط رعب‌انگیز و پر از وحشتی که پدرش بر خانواده تحمیل کرده بود بزرگ شد و این وحشت تا زمان مرگ با او همراه بود. او فرزند بزرگ خانواده بود که دو بردار خود را قبل از رسیدن به سن شش سالگی و سال‌ها بعد سه خواهر خود را در اردوگاه‌های نازی‌ها از دست داد.

کافکا بعد از دریافت مدرک دیپلم به تحصیل در رشته شیمی همت گماشت ولی بعد از دو هفته تصمیم خود را تغییر داد و به تحصیل در رشته حقوق پرداخت. وی در طول دوران زندگی خود فقط چند داستان کوتاه منتشر کرد. نوشته‌های او تا پیش از مرگش توجه چندانی را به خود جلب نکرد و تصمیم بر آن گرفته بود که نوشته‌هایش را منتشر نکند و به تنها دوست صمیمی خود «ماکس برود» وصیت کرد که بعد از مرگش نوشته‌هایش را بسوزاند اما برود به وصیت او عمل نکرد و نوشته‌هایش را منتشر کرد.

کافکا در سال 1924 در حالی که بر اثر بیماری سل و درد و تورم گلو قادر به غذا خوردن نبود به علت گرسنگی جان خود را از دست داد. بعد از مرگ پیکر بی‌جان او را به پراگ بازگرداندند و در گورستان یهودیان به خاک سپردند.

واقعیت گره‌گوار، صدای سامسا، نمایش مسخ

کتاب صوتی «مسخ» با صدای آرمان سلطان‌زاده و فضاسازی زیبا، شنونده را با شخصیت همراه می‎‌سازد و می‌کوشد لایه های معنایی اثر کافکا را برای مخاطب بگشاید.

کتابهای بیشتر از نویسنده
کتابهای بیشتر از مترجم

لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
171,216 مگابایت
03 ساعت 27 دقیقه
فصل اول: مسخ - بخش اول - قسمت اول
16,248 مگابایت
18 دقیقه
فصل اول: مسخ - بخش اول - قسمت دوم
27,547 مگابایت
30 دقیقه
فصل اول: مسخ - بخش دوم - قسمت اول
24,629 مگابایت
27 دقیقه
فصل اول: مسخ - بخش دوم - قسمت دوم
20,649 مگابایت
23 دقیقه
فصل اول: مسخ - بخش سوم - قسمت اول
25,410 مگابایت
28 دقیقه
فصل اول: مسخ - بخش سوم - قسمت دوم
18,080 مگابایت
20 دقیقه
فصل دوم: گراکوس شکارچی
13,879 مگابایت
15 دقیقه
فصل سوم: مهمان مردگان
7,781 مگابایت
09 دقیقه
فصل چهارم: تفسیری درباره‎ی مهمان مردگان
6,928 مگابایت
08 دقیقه
فصل پنجم: شمشیر
3,801 مگابایت
04 دقیقه
فصل ششم: تفسیری درباره‌ی شمشیر
4,397 مگابایت
05 دقیقه
فصل هفتم: در کنیسه‌ی ما
10,613 مگابایت
12 دقیقه
فصل هشتم: تفسیری درباره‌ی در کنیسه‌ی ما
7,533 مگابایت
08 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران