کتاب صوتی مردی که دو پای چپ داشت
آوانامه در شبکه های اجتماعی
دانلود کتاب در اپلیکیشن

کتاب صوتی مردی که دو پای چپ داشت

(1 رای دهنده)

(دیدگاه و امتیاز خود را ثبت کنید)

برای خرید ارزی واحد پولی را از بالا به یورو تبدیل کنید
امکان دانلود :
قیمت : 15,000 تومان
امکان خرید پستی :
در حال حاضر امکان خرید پستی وجود ندارد
مشاهده فایل های دانلودی

کتابهای صوتی مشابه

توضیحات ناشر صوتی

معرفی کتاب
کتاب صوتی مردی که دو پای چپ داشت، مجموعه‌ای از سیزده داستان طنز از داستان‌نویس و طنزپرداز انگلیسی، پلهام گرنویل وودهاوس است که می‌توان آن‌ها را جزو آثار مطرح طنز دنیا به شمار آورد.

موضوع اصلی
موضوع اصلی کتاب صوتی مردی که دو پای چپ داشت (The Man with two Left Feet) داستان‌های طنزآمیز انگلیسی است که با شروع هر داستان، مخاطب به قدری با فضا و شخصیت‌های داستان اخت می‌شود که در پایان گمان می‌کند سرتاسر داستان زندگی آن‌ها را می‌داند. زیباترین و درخشان‌ترین نکته درباره‌ی این کتاب صوتی این است که عنصر عشق در همه‌ی داستان‌‌ها بارز است و در پایان، به خوبی و خوشی تمام می‌شود.

«بیل، سگ شکاری»، «آزاد کردن گاسی جوان»، «تعطیلات ویلتون»، «ملاقات با مرد خجالتی»، «ورود به اجتماع»، «پادشاهان» و «مک چگونه مک شد» عنوان برخی از داستان‌های این کتاب صوتی است.

پی. جی. وودهاوس
پلهام گرنویل وودهاوس (Pelham Grenvile Woodhouse) یکی از مطرح‌ترین طنزنویسان بریتانیاست که در سال 1975 میلادی از دنیا رفت. از سال 2000 به افتخار پی جی وودهاوس جایزه‌ای به نام وی اهدا می‌شود که تنها جایزه ادبی طنز بریتانیاست. وودهاوس نخستین داستان‌اش را در 19 سالگی منتشر کرد و تا آخرین روز حیات دست از نوشتن برنداشت. با اینکه اغلب داستان‌های او در فضای انگلستان می‌گذرد، خود او بیش‌تر عمرش را در امریکا سپری کرد و به تبع آن، از نیویورک و هالیوود به عنوان زمینۀ بعضی از رمان‌ها و داستان‌های کوتاه‌اش بهره گرفت. خودش معتقد بود یکی از عواملی که باعث طنزآمیز بودن نوشته‌هایش می‌شود نوع نگاه‌اش به زندگی است: «اگر زندگی را ساده بگیرید، همه‌چیز را خنده‌دار خواهید یافت. شاید به این خاطر که این‌طور به دنیا آمده‌اید.»

وودهاوس نویسنده پرکاری بود و بین سال‌های 1902 تا 1947 بیش از نود کتاب شامل چهل نمایشنامه، دویست داستان کوتاه و تعدادی نوشته دیگر به چاپ رساند. او مورد ستایش بسیاری از نویسندگان هم عصرش، مانند جورج اورول، مکس بیربام، رادیارد کیپلینگ و  اِی. هاوسمن بوده و «مردی که دو پای چپ داشت» از آثار شاخص او به شما می‌آید. 

جملات برگزیده کتاب مردی که دو پای چپ داشت:

- مردها همیشه وقتی عاشق می‌شوند، اعتماد به نفسشان را از دست می‌دهند.
- در ماجراهای عشقی، قوی‌ترین آدم‌ها معمولا سست‌ترین و بی‌دل و جرات‌ترین‌ها از آب در می‌آیند.
- در لحظات پرمخاطره، که دم سرد ترس روح انسان را لمس می‌کند و حقارت‌ها را می‌زداید، در چنین لحظاتی است که حقیقتا خود را بازمی‌یابیم.
- روح هنری همچون گلی شکوفا می‌شود باز شد و مثل گربه‌ای که قلقلکش داده باشند به خرخر افتاد. تا آن روز هیچ وقت در زندگی‌اش مورد تحسین یک زن قرار نگرفته بود. احساس سرمستی می‌کرد.
- چه احمقی بود که قصد نابودی خودش را داشت. چه چیزی او را وادار به انجام چنین کاری می‌کرد؟ به دست خود، خودش را از بین ببرد و بعد یک مشت جانور ناسپاس توی ثروت او غوطه‌ور شوند. فقط یک احمق می‌تواند چنین نقشه‌ای طراحی کند.

در قسمتی از کتاب صوتی مردی که دو پای چپ داشت می‌شنویم:

پنج دقیقه مانده به یازده صبح توی ایستگاه راه‌آهن بود؛ با ریش مصنوعی و عینکی که هویتش را از چشم عموم مخفی می‌کرد. اگر از خودش می‌پرسیدی، می‌گفت یک تاجر اسکاتلندی است. در حقیقت بیش‌تر شبیه یک خودروی سواری بود که از میان یک خروار علوفه عبور کرده باشد. سکوی قطار شلوغ بود. دوستان و آشنایان گروه نمایش برای استقبال از اعضای گروه آمده بودند. هِنری از پشت یک باربر تنومند که هیکلش به ستون می‌مانست همه‌چیز را زیرنظر داشت. برخلاف انتظارش، تحت تأثیر قرار گرفته بود. صحنۀ تئاتر همیشه او را هیجان‌زده می‌کرد. چهره‌های سرشناس را تشخیص داد. مرد چاقی که کت‌وشلوار قهوه‌ای به تن داشت والتر جلیف، کمدین و ستارۀ گروه، بود. از پشت عینک با دقت او را تماشا کرد. باقی چهره‌های معروف پراکنده شده بودند. آلیس را دید. با مردی که قیافه‌اش به ساتور شبیه بود حرف می‌زد و می‌خندید. انگار داشت بهش خوش می‌گذشت. هِنری پشت شاخ و برگی که صورتش را پوشانده بود دندان‌هایش را به هم سایید.

طی چند هفتۀ بعد مثل سگی به دنبال گروه نمایش از این شهر به آن شهر می‌رفت و واقعاً نمی‌شد گفت که خوشحال است یا ناراحت. از یک طرف این‌که آلیس این‌قدر نزدیک و در عین حال دست نیافتنی بود مایۀ بدبختی بود، از طرف دیگر باید اعتراف می‌کرد با ول گشتن در این شهر و آن شهر اوقات بسیار خوشی را می‌گذراند.


لینک های دانلود

عنوان
حجم فایل
مدت زمان
لینک دانلود
دانلود کل کتاب به صورت یکجا (فایل فشرده)
462,083 مگابایت
08 ساعت 35 دقیقه
قسمت اول
42,623 مگابایت
43 دقیقه
قسمت دوم
49,887 مگابایت
51 دقیقه
قسمت سوم
35,193 مگابایت
36 دقیقه
قسمت چهارم
33,320 مگابایت
34 دقیقه
قسمت پنجم
34,396 مگابایت
35 دقیقه
قسمت ششم
38,850 مگابایت
39 دقیقه
قسمت هفتم
43,496 مگابایت
44 دقیقه
قسمت هشتم
39,960 مگابایت
41 دقیقه
قسمت نهم
30,692 مگابایت
31 دقیقه
قسمت دهم
40,896 مگابایت
42 دقیقه
قسمت یازدهم
35,990 مگابایت
36 دقیقه
قسمت دوازدهم
32,556 مگابایت
33 دقیقه
قسمت سیزدهم
49,429 مگابایت
51 دقیقه
کاربر گرامی : لطفا برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات احتمالی فقط و فقط از طریق بخش پشتیانی پیگیری نمایید. به گزارش ها در این قسمت ترتیب اثر داده نخواهد شد
امتیاز شما به این کتاب
داستان
گوینده
کیفیت

برای ثبت امتیاز لطفا وارد پنل کاربری خود شوید
دیدگاه شما درباره این کتاب

دیدگاههای کاربران